Якщо новонароджена дитина спить більше 3-х годин вдень і більше 5-ти годин вночі, то її необхідно розбудити на годування. Перебуваючи так довго без годування, малюк може отримати зневоднення. Ранковий сон. Якщо ранковий сон затягнувся пізніше, ніж 7:30 ранку, то варто малюка розбудити.
Загалом якщо немовля спить понад 3 години за один сон у світлий час доби, його обов’язково потрібно розбудити. Тоді годувати мама може крихітку, яка вже прокинулася. Це дає можливість налаштувати роботу біологічних ритмів малюка.
Дитину не можна будити різко. Під час сну всі процеси в організмі відбуваються повільніше, а різкий ривок у реальність може негативно позначитися на емоційному стані дітей. Тому потрібно близько 15 хвилин, щоб спокійно розбудити організм дитини і перейти зі стану сну в стан неспання.
Не можна будити сплячу дитину Але це не так: у перші тижні життя дитині життєво необхідно їсти хоча б раз на дві-три години. Тому іноді її доведеться будити, щоб нагодувати – про це, зокрема, пише у своїй книзі “Mommy Calls” лікарка і членкиня Американської асоціації педіатрів Таня Ремер Альтманн.