Чи можна оскаржити спадщину за заповітом?

1131 ЦК РФ) заповіт визнається недійсним за судовим рішенням, якщо були зачеплені права зацікавленої особи. Позовну заяву до суду подають ті, хто може оскаржити документ: – чоловік (дружина); – діти; батьки; – брати і сестри тощо.

Заповіт може бути визнаний судом недійсним за позовом особи, права або законні інтереси якої порушені цим заповітом. Оскарження заповіту до відкриття спадщини не допускається. Спільний заповіт подружжя може бути оскаржений за позовом будь-кого з подружжя за їхнього життя.

Зазвичай у заповіту немає конкретних термінів дії, і він діятиме необмежену кількість часу. Згідно із законом у цього документа немає конкретних термінів дії. Він буде дійсним навіть через дуже багато часу, навіть через 3 роки або навіть через 10 років.

Строк вступу в спадщину за заповітом – не пізніше півроку після смерті спадкодавця. Якщо не звернутися вчасно до нотаріуса, то право претендувати на майно покійного анулюється. Відновити строки дозволяється тільки за наявності поважної причини, ініціюючи спір у суді.