Кава з молоком ідеальна для сніданку: молоко пом’якшує дію кофеїну на судини, а молочні жири пом’якшують дію кавових кислот. При цьому важливо пити каву з молоком не натщесерце, а після прийому їжі. Також слід пам’ятати про те, що ідеальна температура для капучино приблизно 65-70°C.
Для звичайної кави з молоком, молоко підійде будь-яке – можна експериментувати. Для лате і капучино, якщо ви збиваєте молоко парою, краще використовувати жирне молоко. Якщо приготувати лате зі знежиреним молоком, постраждають смакові якості напою. Для барист існує спеціальне молоко.
Це створює додаткове навантаження на травну систему. На думку деяких учених, якщо додати занадто багато молока в напій, що бадьорить (більше двох чайних ложок на чашку), то корисні властивості кави і зовсім руйнуються. І, насамперед, зникає антиоксидантний вплив напою на людський організм.
Чашка гарячої кави, випита натщесерце, може подразнювати стінки шлунка, підвищуючи кислотність секрету. Часті подібні експерименти можуть призвести до появи хронічних захворювань. Вважається, що якщо в чорну каву додати молоко, то дія її стане м’якшою.