Офіційно квас – безалкогольний напій, проте незначна кількість етанолу в ньому все ж таки є: за ГОСТом – до 1,2%. Тому вживати квас ми радимо до того, як сісти за кермо. Насолодіться напоєм, почекайте півгодини, поки організм розщепить алкоголь, а потім – по машинах.
Так, у кефірі вміст алкоголю найнезначніший – близько 0,2%, однак якщо кефір несвіжий або стояв у теплі, то вміст алкоголю може сягнути 1%. Вміст алкоголю в кумисі – близько 1-3%, у квасі – 0,6-2,2%. Крім того, навіть у безалкогольному пиві все ж є алкоголь – близько 0,5%.
Так, наприклад, досліди показали, що навіть ковток квасу одразу показує до 1,5 проміле, але вже за хвилину, так само, як і безалкогольне пиво, відповідає нулям на табло алкотестера. Це пояснюється тим, що проба була взята не з легень, а практично з порожнини рота, де ще залишився напій.
Але, одним із найсмачніших можна вважати окрошку з квасом і кефіром . Виходить апетитна суміш ароматів і смаків. Страва виходить не тільки ситною, а й низькокалорійною – на 100 грамів всього-то 73 кКал. У цьому варіанті приготування продуктову основу заливають сумішшю кефіру і квасу вже в тарілці.