Чи можна повертати хворого з переломом шийки стегна?

Чи можна повертати хворого з переломом шийки стегна? У місці перелому відчувається сильний біль. Однак перевертати хворого з такою травмою можна, але тільки на здоровий бік. Обов’язково потрібно утримувати та фіксувати ногу по всій довжині.

Але деякі люди з переломами шийки стегна все ще можуть ходити. Вони можуть просто скаржитися на туманний біль у стегнах, паху або спині. Після операції. Через 3-7 днів після хірургічного лікування за допомогою милиць пацієнту допомагають піднятися на ноги і почати пересуватися за сприяння медичного працівника.

Після перелому шийки стегна хворий перший час маломобільний, він переважно лежить на спині. Через те, що йому не можна повертатися на хворий бік, зростає ризик утворення пролежнів. У разі перелому шийки стегна протипоказане використання протипролежневого матраца!

Людина може лежати в ліжку як на спині, так і на здоровому боці, але, щоб не вивихнути суглоб, між ніг треба помістити валик. Використовуйте велику товсту подушку, яка не дасть ногам зімкнутися. Підопічний може сідати з витягнутою вперед ногою, бо в цьому разі кут більший за 90 градусів.