– Один із поширених міфів: у хворе вухо треба закапати краплі. У той час як у більшості випадків у разі отиту, насамперед, треба капати в ніс ! Патогенез або розвиток гострого отиту пов’язаний із проблемами нормальної вентиляції середнього вуха через порушення нормального носового дихання.
У разі отиту лікарі зазвичай рекомендують пацієнтам використовувати назальні препарати для звуження судин, наприклад, Нафтизин, Галазолін або Санорин. При цьому капати їх потрібно як зазвичай – у ніс, а не у вухо!
Закапуючи ліки у вухо дитині вушну раковину потрібно відтягнути трохи назад і вниз, дорослому – назад і вгору. Це необхідно для того, щоб випрямити слуховий прохід і ліки безперешкодно проникли до барабанної перетинки. Зменшити біль можуть і вушні краплі “отипакс”, “отинум”, “анауран”.
За отиту дуже важливо виконувати всі рекомендації лікаря. Рекомендований режим – домашній. Виключаються зігрівальні процедури, зокрема відвідування лазні, вживання алкоголю, фізичні навантаження, заняття спортом.