Суперпастеризоване молоко – стерильне, а отже, його не потрібно кип’ятити перед заквашуванням. Усе інше молоко обов’язково потрібно прокип’ятити 5-10 хвилин, охолодити до 38-40°C, і тільки після цього можна додавати в нього закваску і робити йогурт.
Поради з приготування кислого молока Не потрібно кип’ятити молоко, більшість шкідливих бактерій у натуральному молоці гинуть за температури 70 градусів. Якщо кисле молоко готується для дитини, то можна виконати класичну пастеризацію: витримайте молоко за температури 70 градусів протягом 30-60 хвилин.
Потім молоко нагрівають, щоб убити будь-які шкідливі бактерії, які залишилися в ньому, а також запустити процес розгортання білкових молекул, які при цьому утворюють решітку – основу структури йогурту.
Саме молоко, поряд із кисломолочною продукцією, містить у своєму складі багато корисних і поживних компонентів, але без повноцінної обробки (пастеризація, кип’ятіння або стерилізація) може стати джерелом небезпечних бактерій або вірусів, які призводять до розвитку небезпечних інфекцій.