Обов'язково потрібно промивати рис, гречку, пшоно, перловку, горох, сочевицю та нут.. Рис, перловку та пшоно потрібно промивати доти, доки вода не стане зовсім прозора. Промивати ці крупи потрібно не тільки для того, щоб позбутися сміття та бруду, а щоб вимити всі залишки борошняної кулі на зернах.
Для приготування наваристої та смачної каші практично всі крупи, крім кількох видів, необхідно перед варінням промивати. Тверді зерна має сенс обполіскувати водою. Хоча сучасні технології фасування продукції відповідають гігієнічним нормам, краще підстрахуватися.
Але є й такі крупи, які мити не можна. Перед варінням не варто промивати водою крупи дрібної фракції: манку та геркулесові пластівці. Не можна промивати булгур, кус-кус, кукурудзяні пластівці. Але все крупи перед варінням потрібно перебирати та прибирати сміття.
Якщо її не промитизамість приємного аромату ви отримаєте гіркоту. До речі, смак розкриється краще, якщо перед варінням крупу кілька хвилин обсмажити на сухій сковороді, — ділиться лайфхаком шеф-кухар Микола Ногін.