Якщо громадянин працює за кордоном, але водночас є податковим резидентом РФ, то з отриманого ним доходу від цієї роботи він зобов’язаний самостійно обчислити та сплатити ПДФО, а також подати декларацію з ПДФО (форма 3-НДФЛ) до податкового органу за місцем свого проживання не пізніше 30 квітня наступного року (ст. ст.
Хто дізнається, що ви нерезидент Податкова інспекція орієнтується на ті дані про резидентство, які отримує від податкових агентів: брокера, роботодавця тощо. ФПС може запросити відомості в держорганів про перетин кордону конкретною людиною, якщо в неї є якісь підозри: наприклад, розшукує боржників.
Отже, фізичні особи-громадяни РК, які визнаються резидентами РК, при отриманні доходів в іноземних державах, зобов’язані подавати до податкових органів за місцем проживання Декларацію з ПДФО за формою 240.00, із заповненням відповідних додатків, і сплачувати ПДФО за ставкою 10%.
Однак існує правило, що після 183 днів перебування за кордоном іноземці можуть бути визнані податковими резидентами та оподатковуватися. Фактично, особа, офіційно працевлаштована в Україні, платитиме податок і в країні тимчасового перебування. Українці, оформлені як ФОПи, також платитимуть податки двічі.