При ураженні лише одного ока проводити промивання потрібно і другому. Якщо ви все одно відчуваєте дискомфорт: течуть безупинно сльози, сверблять і гнояться очі, запалення не проходить, потрібно негайно звернутися до офтальмолога, що лікує, і провести ретельний огляд.
Вмиватися щонайменше двічі на день. Мити очі можна чистою проточною водою або відваром ромашки, м'яти, шавлії. При вмиванні не потрібно сильно заплющуватись, вода повинна потрапляти не тільки на повіки, а й очні яблука! Витиратися індивідуальним рушником.
Щодня очі зазнають негативного впливу навколишнього середовища. Попадання на поверхню очного яблука інфекцій, бактерій, порошок може нашкодити чутливому органу зору, спричинити розвиток запальних захворювань. Іноді без промивання очей обійтися практично неможливо.
У домашніх умовах спочатку можна промивати очі настоянкою чаю, слабким розчином соди, ромашки, календули. Лікар-окуліст призначить терапію антибіотиками та випише лікарняний, оскільки кон'юнктивіт швидко поширюється від одного до іншого.