Якщо у вашому будинку немає спеціальної припливної вентиляції ззовні, то, розпалюючи камін, доведеться відчиняти вікно або двері в сусідні кімнати. Якщо припливна вентиляція є, то за бажання можна забезпечити її системою автоматизованого контролю.
Закривати засувку труби можна тільки після прогорання всього вугілля (вугілля починає темніти, і над ним не з’являються блакитні вогники), щоб уникнути утворення чадного газу. Якщо ж засувку вчасно не закрити, відбудеться витік тепла через відкриту трубу.
Покладіть під верхній ярус тріски кубик розпалювача і підпаліть його довгою запальничкою або спеціальними сірниками для каміна. Не варто розпалювати кубик у руках і кидати під дрова, тим паче якщо ви вирішили використовувати для цієї мети сухий спирт.
Щоб камін працював правильно, потрібно забезпечити приплив повітря. Зазвичай повітря йде з приміщення, але в сучасних будинках часто немає припливу повітря, або він недостатній. Це і є причина поганої роботи каміна. Потрібно відчинити вікно, тоді тиск зрівняється, камін перестане диміти, оскільки покращиться тяга.