Чи потрібно заливати масло у фільтр ваз?

Заливати треба! Ті, хто заливає і іншим рекомендує, зазвичай наводять дві причини так чинити. По-перше, вважається, що якщо фільтрувальний елемент буде сухим, то під час різкої подачі оливи він може порватися, а якщо його попередньо “відмочити”, то ризик цього істотно знижується.

Адже для швидкого розігріву каталітичного нейтралізатора контролер фактично починає лити паливо в камеру згоряння, а це призводить до розрідження мастила в піддоні. А наповнювати фільтр олією все-таки сенсу немає. Краще ретельніше стежити за станом автомобіля.

Перед встановленням нового фільтра у фільтрувальний елемент заливається кілька сотень грамів свіжого мастила. Логіка цього дійства проста: оскільки фільтр новий, його папір ще не просякнутий лубрікантом, а отже, під час запуску мотора останній деякий час може відчувати масляне голодування.

Масляний фільтр . Змінюється разом із моторним маслом, зазвичай раз на рік або згідно з рекомендаціями заводу виробника автомобіля (10-15 тис. км). Він потрібен для очищення оливи від металевої стружки, яка з’являється внаслідок роботи двигуна, продуктів горіння, бруду та іншого.