Чи потрібно знімати з обліку онлайн касу?

Зняття з обліку ККТ необхідно, якщо каса більше не потрібна (наприклад, через закриття ІП), передається іншій юрособі чи ІП, викрадена чи втрачена. Є три способи зняти касу з обліку: подати заяву особисто у податковій інспекції, на порталі ФНП або в особистому кабінеті (ЛК) оператора фіскальних даних.

Іноді касові апарати ламаються, їх можуть вкрасти чи продати. У всіх випадках власник контрольно-касової техніки (ККТ) зобов'язаний повідомити податкову, що він касу більше не використовує. Якщо каса не знята з обліку, ФНП може виписати штраф.

Важливо! Якщо сама онлайн каса працює, а зламано тільки фіскальний накопичувач, знімати з обліку КТТ не потрібне. Достатньо замінити ФН, після чого каса перереєструється. Але перереєстрація не вимагає попереднього зняття техніки з обліку.

Зняття каси з реєстраційного обліку податковій ФНП надсилає повідомлення користувачеві, а той, у свою чергу, формує звіт про закриття ФН. Дані передаються до контролюючого органу протягом 60 робочих днів з моменту отримання повідомлення. Виняток становить ситуація з виявленням невідповідностей ККТ ФЗ-54.