Свого часу абсент не мав відбою від шанувальників: у лавах шанувальників «зеленої феї» значилися відомі художники, музиканти, письменники і не тільки. Своє прізвисько напій отримав через насичений колір і психотропну речовину туйону, що міститься в ньому, який викликав сильну залежність..
Абсент найчастіше має смарагдово-зелений колір, але може бути прозорим, жовтим, синім, коричневим, червоним чи чорним. Зелений колір напою обумовлений хлорофілом, який розкладається на світлі, щоб уникнути чого абсент розливають у пляшки із темного скла.
Можливо, саме під дією абсенту ван Гог відрізав собі вухо. Пізніше визнали, що абсентисти доводили себе до психічного розладу і могли вчинити насильство або навіть вбивство, і 1915 року абсент був заборонено у Франції, Швейцарії, США та більшості країн Європи.
Звичайно, люди неспроста зачепилися за абсент серед усього випитого фермером. Цей напій у великій кількості викликає галюцинації через вміст у полині речовини туйону (монотерпину). Дія від нього нагадує наркотичне сп'яніння.