Якщо йогурт вийшов рідким, значить він недозаквасився. Це може статися через занадто низьку температуру або недостатній час заквашування. А також причиною може бути охолодження продукту під час заквашування.
Якщо в молоці присутні антибіотики, що пригнічують ріст бактерій, то йогурт не закваситься. Якщо йогурт не виходить, спробуйте змінити молочну марку або виберіть продукцію іншого виробника. Найбільш стабільний результат дає ультрапастеризоване молоко. Для домашньої кисломолочки – це найбезпечніша сировина.
Тут потрібно пам’ятати, що, якщо перетримати, вийде кисломолочний грудкуватий продукт, який почасти нагадує кефір, почасти сир! Нарешті, ставимо обов’язково відкриті баночки в йогуртницю/заливаємо готову масу в загальну склянку йогуртниці. Відкриті – т.
Правильний йогурт – густий і ніжний. В’язкість – це показник густоти, це добре. А ось тягучість (сопливість) – не дуже добре, але й не страшно. Тягучість може з’явиться через не ідеальний температурний режим приготування, вона зумовлена підвищеним синтезом термофільним стрептококом екзополісахаридів.