Чому гармонь Хромка?

Спочатку мала назву “Северянка”. На відміну від уже існуючих дворядних “німецької” та “віденської” гармонік, у “сіверянки” звучання не залежало від напрямку руху хутра. Таку саму властивість мали хроматичні гармоніки (баяни), через цю схожість сіверянку стали називати хромкою.

Микола Бєлобородов За звуками, що видобуваються під час розтягування й стиснення хутра, гармоніки поділяються на два типи: З різними звуками: тульська хроматична (винайшов – Микола Бєлобородов спільно з Леонтієм Чулковим), саратовська, черепашка, бологоївська, німецькі (“німкені”), віденські (“вінки”) та ін.

Саме в Тулі створювалися перші ручні гармоніки, і саме тут уперше з’явилася Тальянка, зроблена вітчизняними майстрами. Назва цього дивовижного інструмента пов’язана зі скороченням від слова “итальянка”, тобто буквально це фольклорна діатонічна гармонь італійського ладу.

А російське слово "гармонь" утворилося із запозиченого слова "гармоника", яке походить від грецького harmonikos, що значить гармонійний, співзвучний.