Тривала некупована гикавка центрального походження може виникати при інсульті мозку у людей старшого віку або у пацієнтів із судинними захворюваннями, системним червоним вовчаком. Крім того, тривала гикавка може бути симптомом пухлини головного мозку та його стовбура.
Що ще треба знати про гикавці Якщо гикавка не проходить протягом тривалого часу, це може спричинити напади ядухи. Іноді ікання сповіщає про серйозні захворювання: гастрит, проблеми з бронхами, виразку шлунка, енцефаліт, порушення в роботі підшлункової залози і т.д.
У випадках тривалої, завзятої гикавки необхідно звернутися до лікаря, який встановить її причину та призначить лікування. При розвитку ниркової недостатності також може спостерігатися постійна чи періодична гикавка. Вона буває наслідком розвитку абсцесу або пухлини в ділянці грудної клітки, діафрагми або стравоходу.
Якщо ви ікаєте, нехай і з перервами, дві доби і довше, якнайшвидше зверніться до лікаря. Як правило, гикавка безпечна. Її викликають мимовільні скорочення діафрагми — великого м'яза, що розділяє грудну та черевну порожнини.