Триколірний кіт – це рідкісна генна аномалія. У хромосомному наборі триколірної кішки є пара з двох іксів. Х-хромосома містить лише один ген: рудий «Про» або відсутність рудого (чорний) – «про». Для чорно-рудого поєднання (білий вже сам прилаштовується) потрібні два ікси, один з яких "о", а інший – "О"!
«Триколірна» позначає лише забарвлення вовни і не має відношення до породи. Через генетичний зв'язок кольору вовни і хромосоми, що визначає підлогу, в переважній більшості випадків триколірними бувають кішкиа не коти. Коти подібного забарвлення зустрічаються дуже рідко і мають дві X-хромосоми (анеуплоїдія).
Котам дісталася тільки одна Х-хромосома на додаток до їх Y-хромосоми (XY), що означає наявність тільки одного варіанта гена, отже, і один варіант забарвлення (або червоний, або чорний), крім білого. Незважаючи на генетичні правила, триколірні коти рідко, але все ж таки з'являються.
А зустріти на вулиці? Розбираємось у популярних прикметах. У багатьох країнах світу поширене повір'я, що кішка черепахового забарвлення захищає будинок від темних сил, а господаря – від псування та пристріту. Різнобарвним вихованцям також приписують здатність покращувати мікроклімат у сімейних стосунках та лікувати людей.