Коли кит повертається на поверхню, він випускає фонтан, видуючи через дихало тепле вологе повітря з легень, перш ніж зробити новий вдих. Вода, що накопичилася у верхній частині дихала, вилітає разом із повітрям. Фонтани, що викидаються великими китами, іноді бувають видно за кілька кілометрів.
Як це відбувається, розповідає доктор біологічних наук Ольга Філатова, лектор культурно-просвітницького проекту АРХЕ. Це явище може мати багато різних причин, але дві основні — це проблеми зі здоров'ям і помилка навігації. Хворі чи поранені китоподібні нерідко виявляються на мілководді.
Дихало – дихальний отвір у китоподібних, що знаходиться, як правило, на самому верху голови і являє собою видозмінені і зміщені на верхівку носові отвори (ніздрі).
Дихало з клапаном, завдяки якому щільно закривається при зануренні і відкривається при спливанні. Коли кит звільняє легені, ця процедура супроводжується сильним шумом, і над головою тварини можна побачити.Водограй», який складається з відпрацьованого повітря та водяної пари.