Чому кофеїн бадьорить?

Коли кофеїн блокує аденозинові рецептори, почуття втоми слабшає, і організм починає використовувати запаси АТФ, які зазвичай зберігаються на чорний день. Ось чому на тлі кофеїну у більшості людей з'являється бадьорість, відбувається приплив сил.

Як було зазначено вище, кава бадьорить за рахунок кофеїну, що міститься в ньому. Потрапивши в організм, він діє у трьох напрямках: У головному мозку та інших органах кофеїн заважає рецепторам аденозину, тим самим не даючи цій речовині потрапляти у кров.

У чаї міститься достатня кількість кофеїну, але він, на відміну від кава, в завареному вигляді включає ще й спеціальну речовину – танін, який уповільнює вивільнення кофеїну з організму. Хоча ефект бадьорості настає не так швидко, як після кава. Обидва ці напої є чудовими борцями з депресією.

Чим більше навантаження на організм – тим швидше молекули АТФ розкладаються на аденозин і фосфати. Коли аденозин в клітинах стає занадто багато (тобто запаси АТФ вичерпуються) аденозинові рецептори мозку сигналізують про втому.