Чому літаки називаються МіГ?

Н. Полікарпова. Конструкторський склад нового КБ набрали зі співробітників КБ Полікарпова. Конструкторському бюро Мікояна було передано створений під керівництвом Полікарпова проєкт літака І-200, якому в новому КБ дали назву МіГ-1 (скорочення від “Мікоян і Гуревич”).

Літаки МіГ розробляють Дослідне конструкторське бюро Мікояна і Гуревича (ОКБ “МіГ”), яке створили наприкінці 30-х років 20 століття, коли радянські військово-повітряні сили потребували винищувачів зі швидкостями щонайменше 600 км/год, з великою практичною стелею і потужним озброєнням.

Міг менший і легший за Су, може літати на менш далекі відстані. Якщо ж уявити, що винищувачі зіткнулися в повітрі, то Су-27 перевершує МіГ-29 за всіма параметрами. У навчальних боях бачили, що на другому колі Су вже заходить у хвіст МіГу.

Мі Г-15 (виріб С, літак І-310, за кодифікацією НАТО: Fagot) – радянський реактивний винищувач, розроблений ОКБ Мікояна і Гуревича наприкінці 1947 року. Найбільш масовий реактивний бойовий літак в історії авіації, що перебував на озброєнні багатьох країн світу.