Адже овоч має жовчогінну дію і може провокувати утворення каменів. Сирий овоч складніше перетравити, тому дітям і літнім людям краще вживати його в обробленому вигляді. Діабетикам також не слід захоплюватися гарбузом, оскільки він може призвести до підвищення цукру в крові.
Сприяє регенерації клітин. Виводить “поганий” холестерин. Покращує вуглеводний обмін. Приводячи до ладу роботу печінки, паралельно покращують стан пов’язаних із нею органів: системи сечовиділення, кишечнику.
Попри те, що в гарбузі багато користі, є стани організму, за яких він протипоказаний. Ольга Перевалова рекомендує утриматися і не їсти гарбуз у разі загострень захворювань шлунково-кишкового тракту, наприклад, у разі гострого гастриту, коліту, виразкової хвороби, панкреатиту. Також при отруєннях.
Гарбуз, багатий на вітаміни сезонний овоч, не можна їсти людям із цукровим діабетом, виразкою шлунка, гастритом. За відсутності цих захворювань гарбуз можна їсти по 300-400 грам на день, розповіла NUR.KZ лікарка-терапевтка Міської поліклініки №36 міста Алмати Гаухар Аліпова.