Тривале перегрівання яєчок дитини може призвести до порушення репродуктивної функції в майбутньому. Адже яєчка не дарма винесені за межі організму, а температура в мошонці на 1,0-1,5 °С нижча, ніж температура тіла, що забезпечує нормальний розвиток зародкового епітелію.
У разі перегрівання сперматозоїди гинуть. Саме тому чоловічі гонади (сім’яники) розташовуються в калитку, температура в якій на 3-4 градуси нижча за загальну температуру тіла людини.
Залози можуть нормально працювати за температури 35-36 градусів Цельсія. Якщо цей показник постійно вищий за норму, порушуються процеси сперматогенезу і гормональний фон. При підвищенні температури в області геніталій знижується якість еякуляту, що може призвести до розвитку безпліддя.
Короткочасне підвищення температури тіла вище 39°С може серйозно пригнічувати сперматогенез. Нормальний вміст сперміїв в еякуляті настає тільки через 2,5 міс. У чоловіків, які працюють в умовах високої температури, гальмується процес сперматогенезу. Переохолодження теж погано!