Високий діастолічний (нижній) тиск найчастіше зумовлений звуженням або втратою еластичності кровоносних судин, порушеннями ниркової діяльності або інших органів. Систолічний (верхній) тиск підвищується під впливом нервових стресів і в разі зміни еластичності кровоносних судин.
У разі, якщо підвищено систолічний і діастолічний (верхній і нижній) тиск, слід прийняти “Каптоприл” (або “Капотен”) – 12,5 – 25 мг. Його дія починається вже через 15-20 хвилин. Ще один лікарський засіб, який може допомогти в таких ситуаціях, – “Фуросемід” (40 мг) – препарат із сечогінним ефектом.
Здається, що саме він має значення для здоров’я. Чи так це є? У 2019 році було вивчено понад мільйон дорослих і виявлено, що високий рівень “нижнього” тиску теж вносить лепту в прогноз серцево-судинної катастрофи. Виявилося, що друга цифра вище 80 мм.
Високий нижній показник за нормального верхнього – ознака атеросклерозу або хвороб нирок. У здорової людини артеріальний тиск знижується під час сну і підвищується під час фізичної активності. Норми його поступово змінюються з віком.