Стіни в психіатричних лікарнях віддавна часто фарбували в жовтий колір: вважалося, що божевільні в жовтому приміщенні скаженіють менше. У жовтий божевільні будинки фарбували не тільки зсередини, а й зовні. А газети назвали жовтими завдяки коміксам.
Психологія жовтого кольору Жовтий колір від самого початку асоціюється у людей із сонцем, теплом, життєдайним світлом. Жовтий пробуджує в людях позитивний настрій, але водночас сприяє легковажному ставленню до дійсності. Жовтий теплих відтінків подобається веселим, активним, злегка легковажним людям.
Жовтий будинок – неофіційна назва психіатричних лікарень у Росії (за старих часів їх часто фарбували в жовтий колір). Вказується, що вперше так стали називати корпус для душевнохворих Обухівської лікарні в Санкт-Петербурзі. “Жовтий дім” (1980) – сатиричний роман А.
Є думка, що люди, які віддають перевагу жовтому кольору у своєму гардеробі, – активні та позитивні. Вони заповзятливі та діяльні. Це справжні авантюристи, які готові йти на ризик, упевнені у своїх силах і вміють ігнорувати проблеми та невдачі.