Чому шкідливо робити рентген?

Чим може бути небезпечний рентген? Рентгенівське випромінювання – це електромагнітні хвилі, що перебувають у діапазоні між ультрафіолетовим і гамма-випромінюванням. Відповідно, рентгенівський апарат є джерелом іонізуючого випромінювання, серйозне передозування якого веде до руйнування цілісності ДНК і РНК ланцюжків.

Безумовно, опромінення у великих дозах може бути смертельним, викликати променеву хворобу, імпотенцію, зміну складу крові та інші патології, але шкідливість від проходження діагностичного дослідження не діє так глобально.

Профілактичне обстеження з використанням рентгенографії (флюорографію) можна проходити лише 1 раз на рік. Для діагностики захворювань допускається рентгенівське обстеження не більше 1-2 разів на рік.

Якщо йдеться про аналогові апарати, то фахівці рекомендують перерву між опроміненнями в 3 тижні і за відвідування робити один знімок. Однак трапляється, що необхідно збільшити кількість досліджень, тоді їх проводять із періодичністю в кілька днів, максимально скорочуючи негативний вплив.