Часник стимулює виділення жовчі та шлункового соку, що посилює симптоматику захворювань ШКТ та посилює їх. Серед тих, кому він протипоказаний, — пацієнти із загостренням виразкової хвороби шлунка, панкреатиту, жовчнокам'яної та гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.17 Jan 2021
Фітонциди часнику мають у своєму складі сірковмісні органічні сполуки. При кімнатній температурі ці сполуки стають живильним середовищем для анаеробної бактерії, що викликає таке захворювання, як ботулізм. Він викликає харчову інтоксикацію, здатну вразити нервову систему.
Допомагає позбутися патогенної мікрофлори в кишечнику, покращує секрецію ферментів та виділення шлункового соку, покращує засвоюваність їжі та прискорює обмінні процеси. Часник використовується як ліки при метеоризмі, коліті та ентероколіті, запорах, запаленні апендикса.
Не можна їсти часник при виразковій хворобі, при підвищеній кислотності шлункового соку, епілепсії та астмі. З обережністю поставтеся до часнику, якщо ви схильні до зниженого тиску. часник може знизити його досить відчутно, але і в цьому випадку все залежить від кількості з'їденого.