Чому спочатку а не сначало?

У російській мові є правило: “У прислівниках із префіксами “с-“, “до-“, “из-” на кінці слова пишеться суфік с-а-“. Керуючись цим правилом, у даному випадку ми пишемо на кінці слова “спочатку” суфікс “а”, тому що до складу цього прислівника входить префікс “с” .21-May-2021

У даному випадку: почати життя спочатку, слово " спочатку " пишеться разом. Слово " спочатку " правильно пишеться разом і з літерою "а " в кінці, адже це прислівник.

Щоб відповісти на запитання разом чи окремо слід писати “спочатку”, треба визначитися з тим, до якої частини мови належить слово. Якщо слово “спочатку” пишеться разом, воно є прислівником. Такий прислівник походить від іменника почало, що належить до часу, і має корінь “почав”.

Написання слова началО або началА залежить від контексту, до якого включено слово: 1) НачалО може бути в слів однини: гри, уроку, заняття, дружби, кохання: Піднявся російський прапор – це означало початок гри; Пролунав гучний і довгий дзвоник – він ознаменував початок уроку; Ми потиснули одне одному руки – таким чином, ми потисли один одному руки – це означало початок …