Однак потім материки стали віддалятися від екватора, тому клімат Землі змінився. Почався процес зледеніння, у деяких місцях випадало дуже мало опадів. Саме через кліматичні зміни деревоподібні папороті вимерли скрізь, крім сучасного екваторіального поясу.Mar 17, 2022
Деревоподібні папороті знаходяться зараз на межі зникнення через зміни клімату. Клімат стає сухішим і смаженим, а для нормального розвитку деревоподібним папоротям потрібна висока вологість та півтінь. Дуже рідко їх можна зараз зустріти у субтропіках та тропіках, де збереглися ці умови.
У Мезозойську еру, приблизно з 245 до 66 мільйонів років тому, рослини з листям були основною їжею травоїдних ящерів. Коли в кінці тієї ери почався Льодовиковий період, багато північних видів папороті вимерли у зоні мерзлоти, але збереглися у субтропічній та тропічній зонах.
У давнину вони досягали 25 м у висоту, у той час як діаметр стовбура досягав 0,5 м. Сьогодні ви навряд чи знайдете таких гігантів серед сучасних деревоподібних різновидів папоротей.