Вважається, що моду вішати на стіни килими росіяни та європейці "привезли" з Туреччини. Підглянувши ідею на Сході, вони вирішили вдосконалити свої житла. По перше, візерунчастий килим виглядав дуже багато і підкреслював високий статус власника, а по-друге, утеплював житло.Aug 10, 2019
Килим додає в інтер'єр затишку та комфорту, особливо це помітно, коли у кімнаті трохи меблів. Навіть мінімально обставлена кімната з появою настінної прикраси у вигляді килима миттєво перетвориться. А якщо килим постільний ще й на підлогу – ця кімната буде дуже теплою, просоченою домашнім затишком.
У багатьох народів килими займали те саме місце, що ікони православних, прикрашені безліччю знаків, вони несли якийсь релігійний і енергетичний підтекст. Швидше за все, предки вважали, що повішений на стіну в будинку килим із сакральними знаками захищав сім'ю та дарував успіх.
Згодом, близько 4000 років тому, килимарство виникло в південному Туркменістані. Виготовлення ворсових килимів було розвинене в Середній Азії, Китаї, Персії, Месопотамії (північна частина Сирії) у ІІ-ІІІ столітті до нашої ери. Перші килими були вишиті на лляному полотні із різними тематичними сюжетами.