Чому восени листя забарвлюється в різні кольори?

Восени листя забарвлюється в яскраві кольори завдяки іншим пігментам. Наприклад, листя ліщини та берези стають яскраво-жовтими завдяки ксантофілу та каротину, а червоне, пурпурове і темно-вишневе забарвлення листя зумовлене утворенням антоціанів [2].

Восени сонячного світла стає менше; зміна в освітленості – головна причина зміни забарвлення листя. Саме тому дерева жовтіють і червоніють завжди в потрібний час, незважаючи на примхи погоди.

Тому що їм бракує світла і води Свіжому листю надає зелений колір хлорофіл. Але з часом він руйнується, а коли сонячний день коротшає, світла стає недостатньо для його регенерації. У листі починають переважати каротиноїди – пігменти помаранчевого, жовтого або червоного кольорів.

Виявилося, що червоне листя зазвичай з’являється у дерев, які ростуть на бідному ґрунті, а жовте – на деревах, що ростуть на багатому ґрунті. Також було встановлено, що червоне листя дає змогу ефективніше використовувати поживні речовини, що містяться в ньому, в умовах їхнього дефіциту.