Заздрість може знищувати та сковувати, не пускаючи реалізовувати себе, свої можливості, позбавляти життя радості та щастя. Але може стати хорошим трампліном для вашого зростання, нового погляду на себе, розкриття своїх внутрішніх ресурсів.5 Nov 2019
Заздрість виснажує психіку і, як наслідок, згубно впливає на фізичне здоров'я. Розглянемо механізм цієї дії. Заздривши, людина відчуває почуття неповноцінності, яке може породити депресію, що супроводжується пасивною агресією та гнівом на адресу найбільш щасливих людей.
Тобто, заздрість це дуже руйнівне переживання, яке насамперед руйнує того, хто заздрить, вона переконує свого власника в тому, що він невдаха і підриває його віру в себе. Як не банально це звучить, але витоки такого гнітючого почуття, як заздрість слід шукати у дитинстві.
Вона зумовлена тим, що ми неправильно сприймаємо себе та інших людей. Ця неправильна стратегія мислення називається «несправедливим порівнянням». Порівнюючи себе з кимось іншим, ти обов'язково виявиш у нього щось краще, ніж у себе, та починається руйнується твоя самооцінка, відбувається емоційний дискомфорт.