Чому зникають домові горобці?

Неблагополучний стан популяції горобець додому став однією з причин того, що горобець обраний птахом 2022 року в Росії. Брянські орнітологи розповіли, що фахівці називають кілька основних причин: падіння чисельності комах, пташина малярія, діяльність хижаків, нестача місць для влаштування гнізд.Jan 10, 2022

Зниження популяції горобців у містах пов'язані з тим, що з'являється дедалі більше висотних будинків, через що птиці змушені відлітати, Розповів ТСН24 зоолог і ведучий передачі «У світі тварин» Микола Дроздов.

Домові горобці гніздяться у малодоступних закутках та нішах старих будівель. Однак сьогодні популярним трендом стали будівлі з гладкими стінами та дахами без карнизів, заскленими мансардами, без горищ та ніш. Отже, горобцям залишаються лише карнизи, водостоки, дерева та ліхтарі.

Коли погода морозна або настає ніч, горобці збираються групками під карнизами, під дахами сараїв та інших відкритих будівель. Також вони забираються у щілини або навіть у трубу. У теплу погоду ці пташки ночують у кущах.