Хто підпалив Опудало?

Палицю встромили в землю, а потім Миронова змусила Дімку підпалити опудало-Ленку. Коли воно загорілося, дівчинка вирвалася з рук, що тримали її, і кинулася гасити вогонь – їй здавалося, що горить вона сама. Після цього Ленка відчула зміну в собі – вона перестала боятися.

Весь клас оголошує Дімі бойкот, за винятком Олени, незважаючи на те, що він зрадив її. Олена їде з міста разом зі своїм дідусем. Перед від’їздом Микола Миколайович заповідає всі свої картини і будинок на згадку місту як міський музей.

Повість Желєзнікова " Опудало " підштовхує до роздумів про багато серйозних проблем. Насамперед вона вчить не боятися бути собою, навіть коли всі проти тебе. “Не така як інші” Лєна Бессольцева стає об’єктом спочатку насмішок, а потім і відкритого цькування однокласників.

В. К. Желєзніков у творі “Опудало” порушує такі проблеми, як дитяча жорстокість, боягузтво і сміливість, чесність і зрада, вміння боротися за своє місце під сонцем. Жорстокими в повісті виявляються однокласники Олени Бессольцевої, які не приймають “новеньку”, знущаються і сміються з неї.