Іноді вказують, що цемент може зберігатися 12 місяців, якщо знаходиться в заводській нерозпечатаній тарі. Однак насправді термін придатності цементу в мішках становить 45-60 діб (для швидкотверднучих і стандартних марок відповідно).
Термін зберігання цементу в мішках за ГОСТом дорівнює 1 року в нерозкритій упаковці. Для матеріалів з підвищеним вмістом мінералів термін зберігання дорівнює 6 місяцям. Упаковка, яку використовують сучасні виробники, являє собою паперовий мішок, в якому чергуються шари мішечного паперу і поліетилену.
Тривале зберігання Спочатку матеріал являє собою суху сипкувату суміш, але під час тривалого зберігання в невідповідних умовах він перетворюється на камінь. Відповідно, його активність стає меншою, з усього цього випливає, що купувати цемент про запас не варто.
Залежалий цемент цілком можна додавати до свіжого (пропорції 50х50). Цемент розбити до розміру щебеню (фракція до 20мм.) і застосувати як заповнювач. Можна застосувати старий цемент для бетонування стовпчиків паркану або додавати під укладку тротуарної плитки, стяжку, для бордюрних каменів тощо.