Якщо йдеться про дитину, і під час перелому не було зміщення осколків кістки, відновлення триватиме півроку. Якщо травму отримала літня людина з повільним обміном речовин, вона зможе нормально ходити через 9-12 місяців реабілітації. У дорослих працездатність повертається через 4-5 місяців після травми.Dec 24, 2020
З 9 тижня, якщо немає ускладнень, можна починати навантажувати пошкоджену кінцівку. Категорично заборонено відразу наступати на п’яткову кістку, намагатися ходити. Кісткова тканина, що не зрослася до кінця, від надання на неї надмірного навантаження може знову зламатися. Відновлення займає до 4 місяців.
Найчастіше досвідчені лікарі призначають жорсткі регульовані ортези та пневматичні шини. Вибір залежить від типу і давності перелому, потенційного терміну іммобілізації. Якщо період лікування передбачає постійну фіксацію стопи під кутом 90 градусів, підійде пневматична або стандартна шина-чобіт.
Час зрощення може зайняти від 6-8 тижнів до 2,5-3 місяців. На термін впливає те, як пацієнт отримав травму, складність перелому і метод лікування. Наприклад, внутрішньосуглобовий перелом зі зміщенням зростатиметься довше, ніж позасуглобовий перелом без зміщення.