У віці 6 – 7 років молочні зуби починають випадати і поступово заміщуються постійними зубами. До 13 років відбувається повна зміна тимчасових одиниць і в дитини формується постійний прикус. У нормі це безболісний процес, зумовлений природною фізіологією зміни зубів.
Перший постійний моляр (“шостий зуб”) з’являється відразу постійним у 5-7 років. Другий постійний моляр (“сьомий зуб”) з’являється відразу постійним у 9-12 років. Тому навіть якщо у Вашої дитини не випав жоден молочний зуб у 5-7 років, це не означає, що в неї немає постійних молярів (“шості зуби”).
Процес розвитку останніх, якщо вони не мають аналогів серед молочних, починається, коли дитині виповнюється приблизно рік. Практично всі молочні зуби прорізуються до 3 років. У 6 років їх поступово починають заміщати постійні (корінні). Цей процес, як правило, закінчується до 13 років.
Послідовно прорізуються центральні різці (8-9 років), перші премоляри (9-10 років), ікла (10-11 років), другі премоляри (11-12 років), другі моляри (12-13 років). Треті моляри нижньої щелепи, або як їх іноді називають зуби “мудрості”, виростають пізніше, нерідко у віці після 20-25 років.