Щоліта Юшко йшов від господаря на місяць. Він казав, що йде пішки в далеке село, де є в нього родичі. Але ніхто не знав, де це село і що за родичі в нього там. Вийшовши з міста, Юшка йшов посеред лісів і полів, милувався на білі хмари, слухав голос річок.
Вона не знала, що Юшка помер – він просто не приїхав до неї, і дівчина вирушила його шукати. Коваль привів її на цвинтар. Там дівчина припала до землі, в якій лежав мертвий Юшка, людина, яка годувала її з дитинства, ніколи не їла цукру, щоб вона їла його.
Цитата з книги “Юшка” Однак без Юшки жити людям стало гірше. Тепер уся злість і знущання залишалися серед людей і витрачалися між ними, бо не було Юшки, який безвідповідально терпів усяке чуже зло, озлобленість, глузування і недоброзичливість.
Звали його Юхимом, але всі люди називали його Юшкою . Він був малий на зріст і худий; на зморщеному обличчі його, замість вусів і бороди, росло окремо рідкісне сиве волосся; очі ж у нього були білі, як у сліпого, і в них завжди стояла волога, як сльози, які не остигають.