Повне пояснення першого і другого відмінювання | Що це?

Перше відмінювання – це один із двох основних способів освіти дієслів у російській мові. У першому відмінюванні основу дієслова утворюють основні суфікси -а-, -і-, -у-. Дієслова першого відмінювання активно використовувалися в давньоруській мові і широко поширені і в сучасній російській мові.

Дієслова першого відмінювання мають ряд особливостей в освіті форм. Їх інфінітив утворюється за допомогою суфіксів -ть, -ти і -ч. У минулому часі дієслова першого відмінювання мають закінчення -л, -ла, -лі, які додаються до інфінітивної форми.

Друге відмінювання є другий основний спосіб освіти дієслів в російській мові. У дієсловах другого відмінювання основа утворюється за рахунок голосного -е-. Дієслова другого відмінювання також активно використовувалися в давньоруській мові, але в сучасній російській мові вони зустрічаються значно рідше.

У дієслів другого відмінювання також є свої особливості в освіті форм. Інфінітив дієслів другого відмінювання утворюється за допомогою суфіксів –ть, –ти, -еть, -еті. У минулому часі дієслова другого відмінювання мають закінчення -ел, -ела, -ло, -лі, які додаються до інфінітивної форми.

Що таке перше і друге відмінювання
ВідмінюванняПерше відмінюванняДруге відмінювання
ОписВідмінювання дієслів, у яких основа дієслова закінчується на -атьВідмінювання дієслів, у яких основа дієслова закінчується на -ить або -ыть
Прикладиговорити, працювати, кохатиписати, ходити, вчити

Як зрозуміти відмінювання перше чи друге?

Як визначити відмінювання дієслова по особистому закінченню Щоб визначити відмінювання дієслова з ударним особистим закінченням, потрібно поставити його у форму третьої особи множини. Потім: якщо чуємо -ут (-ют) – це перше відмінювання; якщо чуємо -ат (-ят) – це друге відмінювання.

Як зрозуміти друге відмінювання?

До II СПРАВЖЕННЯ відносяться всі дієслова, в невизначеній формі закінчуються на-ИТЬ (наприклад: ЛІПИТИ, ЧИСТИТИ, МАЙСТРИТИ), а також 11 дієслів-виключень, з яких чотири закінчуються на –АТЬ (ГНАТИ, Дихати, ТРИМАТИ, ЧУТИ) і 7 закінчуються на –ЇТИ (ЗАЛЕЖИТИ, БАЧИТИ, ОБИДТИ, ОБИДІТИ, НЕНАВИДІТИ, …

Як визначити 1 2 3 відмінювання?

Ставимо дієслово у форму 3-ї особи множини. Якщо воно ударне, то визначаємо відмінювання по ньому: I відмінювання – -ут, -ют, II відмінювання – -ат, -ят. Якщо закінчення дієслова ненаголошене, то ставимо його у форму інфінітиву. Дивимося на кінцівку інфінітива: II відмінювання – на -ИТЬ, I відмінювання – всі інші дієслова.

Які питання відповідає перше відмінювання і друге?

Дієслова у першому спр. Відповідають питання (що робити?). А дієслова 2 спр. Відповідають на запитання (що зробити?)