Як кроти ходять: особливості пересування та поведінка

Кроти – це маленькі ссавці, які проводять більшу частину свого життя під землею. Вони мають унікальну будову тіла та спеціальні адаптації, що дозволяють їм ефективно пересуватися в підземних тунелях.

Однією з основних особливостей будови крота є його передні лапи. Вони дуже сильні і мають гострі пазурі, які дозволяють кроту легко розпушувати землю і робити проходи в утробі. Це особливо корисно, оскільки головне харчування кроту – це дрібні комахи, що живуть у ґрунті.

Крім того, кроти мають міцну мускулатуру, особливо у задніх лапах, яка допомагає їм відштовхуватися від стінок тунелю та рухатися вперед. Завдяки цій мускулатурі та особливостям кістки хребта, кроти можуть долати значні відстані без фізичної втоми.

Кроти також мають добре розвинений нюх і слух, що допомагає їм знайти їжу і уникати небезпеки в темному і несприятливому для проживання середовищі. Понад те, вони мають здатністю орієнтуватися під землею з допомогою вібрацій, створюваних іншими тваринами і землею самої.

Як ходять кроти
НомерШвидкість (км/год)Хід
15Швидкий біг
22Плавний покат
33Перекочування
41Лазання по стінці

Як пересуваються кроти?

Землю кріт риє передніми лапами, обертаючись навколо осі тіла. Переміщається майже з однаковою швидкістю як головою, так і хвостом вперед. Активний протягом усього року, вдень та вночі.

Чи можна брати до рук крота?

Усі гризуни є переносниками небезпечних людини хвороб. На шкірі звірят селяться блохи, в екскрементах і слині можуть бути яйця глист. Роботи зі знищення звірів ведуть у рукавичках. Брати кротів на руки не можна, це досить агресивні тварини, які можуть вкусити чи подряпати.

Як описати крота?

Кроти комахоїдні дрібних та середніх розмірів: довжина тіла від 5 до 21 см; маса від 9 до 170 г. Вони (крім землерийкових кротів, що живуть на поверхні) пристосовані до підземного, риючого способу життя. Тулуб у них витягнутий, округлий, вкритий густим, рівним, бархатистим хутром.

Що бояться кроти?

Кроти не люблять запах цибулі, часнику, чорнобривців, рябчиків та нарцисів. Кроти підуть із грядки, якщо в ходах крота з'явиться яєчна шкаралупа, цибуля або тухла риба. Кроти не переносять ефірні олії сосни, лаванди, касторки та жовчного скипидару.