– у тісто крохмаль краще додавати разом із борошном і какао, просіваючи їх; – додавання крохмалю робить страву більш “позбавленою смаку”, тож збільште дозу цукру та лимонної кислоти у складі страви; – не додавайте крохмаль одразу в гарячу страву. Розбовтайте крохмаль у холодній рідині перед додаванням у гарячу страву.
Якщо розвести крохмаль у воді, вона стане каламутною. Тому кукурудзяний крохмаль частіше використовують для страв, де не важлива прозорість. А ще кукурудзяний крохмаль “слабкіший” за картопляний – з ним страви виходять ніжніші та не дуже щільні за консистенцією, тому його використовують і для приготування десертів.
– Кукурудзяний крохмаль можна використовувати по-різному, наприклад додавати в тісто під час випікання кексів, печива, бісквітів. На відміну від хліба для цих виробів необхідне борошно зі зниженим вмістом клейковини. Додаючи крохмаль у пшеничне борошно, ви “розбавляєте” вміст білків борошна, що утворюють клейковину.
Коли вода закипить – зробити маленький вогонь і, розмішуючи, обережно влити рідину з розведеним крохмалем (якщо це картопляний крохмаль, то після додавання крохмалю вогонь одразу вимкнути, якщо кукурудзяний – варити ще 5 хвилин).