Як розрахувати вентиляцію у свинарнику: основні принципи та методи

Вентиляція у свинарнику відіграє ключову роль у забезпеченні комфортних умов для тварин та підтримки здоров'я їхнього організму. Правильне повітрообмінне обладнання та розрахунок системи вентиляції є невід'ємною частиною успішного ведення свинарства. У цій статті будуть розглянуті основні засади розрахунку вентиляції у свинарнику.

Першим кроком у розрахунку вентиляції є визначення необхідної кількості повітря для свинарника. Це залежить від таких факторів, як погода, кількість свиней, їх вага, рівень активності і т. д. Використовуючи ці дані, можна визначити відповідну вентиляційну систему, яка зможе забезпечити достатню кількість свіжого повітря.

Іншим важливим фактором у розрахунку вентиляції є розташування та конструкція самого свинарника. Від цього залежить ефективність вентиляційної системи. Враховуючи характеристики будівлі, можна вибрати оптимальне розміщення повітроводів, вентиляційних вікон та вентиляторів. Це допоможе досягти оптимального повітрообміну та запобігти утворенню скупчення шкідливих газів та запахів усередині свинарника.

Як розрахувати вентиляцію у свинарнику
НазваОпис
Кількість свинейВизначте кількість свиней, для яких розраховується вентиляція.
Об'єм свинарникаВиміряйте об'єм свинарника у кубічних метрах.
Необхідна швидкість повітряВизначте потрібну швидкість повітря у свинарнику для забезпечення комфортних умов для свиней.
Площа вентиляційного отворуРозрахуйте необхідну площу вентиляційного отвору, виходячи із необхідної швидкості повітря.

Кількість припливних мас має бути такою, щоб повітря повністю змінилося взимку 4-5 разів, а влітку – до 15 разів. Дізнатися внутрішній обсяг свинарника просто – потрібно помножити його площу на висоту. Точну кількість припливного повітря можна дізнатися з характеристик вентилятора.15 Грудня. 2020 р.

Як правильно розрахувати вентиляцію?

У приміщеннях, де люди є основним джерелом зміни стану повітря, мінімальний коефіцієнт вентиляції можна, можливо розрахувати за такою формулою: VN = n • Vj, де:

  1. VN – витрата припливного повітря м/год;
  2. n – кількість людей у ​​кімнаті;
  3. Vj – мінімальний приплив на одну особу на годину, м?/год.

Який об'єм повітря для вентиляції?

Розрахунок за площею приміщення Розрахунок вентиляції за площею робиться на підставі того, що для житлових приміщень норми регламентують подавати 3 м3/година свіжого повітря на 1 м2 площі приміщеннянезалежно від кількості людей.

Яка має бути тяга у вентиляції?

Кратність повітрообміну в приміщеннях у режимі обслуговування

ПриміщенняЗначення повітрообміну
Те ж саме, за загальної площі квартири на одну особу понад 20 м230 м3/год на одну особу, але не менше 0,35 год-1
Комора, білизняна, вбиральня0,2 год-1
Кухня з електроплитою60 м3/год
Приміщення з газовикористовуючим обладнанням100 м3/год