Як з’явилася робототехніка?

Насправді розвиток робототехніки почався ще до нашої ери, коли Архіт Тарентський у IV столітті до н.е. задумав створення першого в історії людства робота – механічного птаха з дерева, якого передбачалося приводити в рух паровою тягою для підйому до 200 метрів вгору.

Французький механік і винахідник Жак де Вокансон створив 1738 року перший працюючий людиноподібний пристрій (андроїд), який грав на флейті. Він також виготовив механічних качок, які, як казали, вміли клювати корм і “випорожнюватися”.

Термін “робототехніка” вперше був згаданий американським письменником А. Азімовим 1941 року в науково-фантастичному оповіданні “Брехун”, що розповідає про проблеми позитронних роботів. Азімов також запропонував знамениті три закони робототехніки. А саме слово “робот” придумав чеський письменник К.

Joseph Frederick Engelberger Джозеф Енгельбергер (англ. Joseph Frederick Engelberger; 26 липня 1925, Нью-Йорк – 1 грудня 2015, Ньютаун, Коннектикут) – американський інженер, винахідник, підприємець і публіцист, відомий у професійному середовищі під титулом “батька робототехніки” (Father of Robotics).