Палички сприймають тільки світле і темне випромінювання, тобто тільки чорно-біле зображення. Колбочки ж розпізнають різні кольори і є показником гостроти зору. Злагоджена робота рецепторів та особливість їхньої будови забезпечують високу гостроту зору.9 Sept 2022
Кольоровий зір Палички чутливі в смарагдово-зеленій частині спектра (максимум – 498 нм). В інших частинах спектра чутливі колбочки різних видів. Наявність паличок і різних видів колбочок дає людині кольоровий зір.
Палички та колбочки розрізняються за своїми функціями: палички мають більшу чутливість, але не розрізняють кольорів і є апаратом сутінкового зору (зору за слабкого освітлення); колбочки чутливі до кольорів, але зате менш чутливі до світла і тому є апаратом денного зору.
За чутливістю до світла з різними довжинами хвиль розрізняють три види колбочок. Колбочки S-типу чутливі до фіолетово-синього (S від англ. Short – короткохвильовий спектр), M-типу – до зелено-жовтого (M від англ. Medium – середньохвильовий), і L-типу – до жовто-червоного (L від англ.