Серед них “свинка” призводить до безпліддя у 70 % випадків. Однак двостороннє запалення яєчок зустрічається лише в кожного 5-го хворого. Крім безпліддя після “свинки” у чоловіків можуть розвинутися простатит, епідидиміт, пріапізм, тромбоз вен органів малого таза.
Безпліддя у чоловіків після свинки настає набагато рідше, ніж вважає багато хто – приблизно в 3-17% усіх випадків. При цьому в особливій групі ризику перебувають хлопчики з двостороннім орхітом (70%). Якщо процес односторонній, то з неможливістю мати дітей стикаються 20% хворих.
Епідемічний паротит, або, як кажуть у народі, “свинка” – зовсім не нешкідлива інфекція, як здається на перший погляд. Епідемічний паротит, або, як кажуть у народі, “свинка”, – зовсім не нешкідлива інфекція, як здається на перший погляд. Це захворювання небезпечне своїми ускладненнями, головне з яких – безпліддя.
Хвороба свинка – наслідки У разі ураження центральної нервової системи можливі: глухота, судомний синдром, відставання в розумовому розвитку, внутрішньочерепна гіпертензія, порушення психіки, часткові паралічі. У разі ураження статевих залоз, як правило, частіше в дорослих, хвороба “свинка” насамперед – це безпліддя.