glandulae salivariae) – залози в ротовій порожнині, що виділяють слину. У людини, крім численних дрібних слинних залоз у слизовій оболонці язика, піднебіння, щік і губ, є 4 пари великих слинних залоз: привушна, підщелепна, під’язикова і трубна.
Дрібні слинні залози розташовані по всій слизовій оболонці порожнини рота, і відповідно до цього називаються: залозами губ, язика, щік, піднебіння. Є три пари великих слинних залоз: привушна, піднижньощелепна та під’язикова, які відкриваються вивідними протоками в порожнину рота (мал.
Слинні залози поділяють на головні та другорядні. Головні слинні залози парні, симетричної форми. Розрізняють привушну, підщелепну та під’язикову пари слинних залоз. Малі слинні залози: піднебінні, язичкові, губні, щічні, дна ротової порожнини і, в менших кількостях, слизової гортані та оболонки носової порожнини.
У товщі слизової оболонки та між пучками власного язикового м’яза містяться язикові залози – gll. linguales, що виділяють слизовий секрет. Отвори їхніх проток добре помітні в ділянці кореня язика.