2 – 3 місяці: у дитини з’являється гуління, вона вимовляє прості звуки – “а”, “у”, “и”, інколи в поєднанні з “г”. Це важливий етап розвитку мовлення дітей раннього віку. 4 – 6 місяців – видає високі співучі звуки, звуки вигуку, реагує радісними звуками на обличчя близьких.
У 2 місяці дитина повинна вміти добре утримувати свою голівку в піднятому стані та у вертикальному положенні. Малюк здатний лежачи на животику самостійно піднімати груди та голову і перебувати в такому положенні до двадцяти секунд. Дитина у два місяці з цікавістю активно вивчає світ, що її оточує.
Гуління має спонтанний характер і проявляються в дитини в стані спокійного неспання, найчастіше в присутності дорослих; нерідко супроводжується посмішкою і першим сміхом. У різних народів діти гуляють практично однаково, незалежно від мовного оточення.
У 3 місяці малюк уже використовує свій голос, щоб вступити в контакт з іншими людьми: він “агукає”, потім замовкає, дивиться на дорослого, чекає на відповідну реакцію; коли дорослий відповідає йому, він чекає, поки той закінчить, і лише потім знову “агукає”.