Для управління конем використовуються найрізноманітніші методи і підсобні засоби. Найпростішим, інтуїтивно зрозумілим і легким в освоєнні є поводи, з якими вершників-початківців вчать поводитися насамперед. Поряд із цим вершники опановують шенкелі, нахили власного тіла, шпори та хлист.
Через поводи, з’єднані трензелем, вершник здійснює тиск на удилудил Удила́ – пристосування для приборкання коня, деталь вузди (вуздечки). До удилів належать трензель, мундштук і пелям. Є засобом для керування конем.https://ru.wikipedia.org ‘ wiki ‘ УдилаУдила – Вікіпедія на язик, беззубий край нижньої щелепи рота коня і дає йому необхідну опору. Діями поводів вершник встановлює правильне положення його голови та шиї, вказує напрямок руху, а також уповільнює або зупиняє рух коня.
Щоб правильно тримати повід коня, ваші руки мають утворювати прямий кут у лікті. Хочете спрямувати коня вліво? Перемістіть лівий повід вліво в русі, який схожий на відчинення дверей. Якщо потрібно повернути праворуч, просто зробіть те саме з правим поводом.
Попросіть коня рушити вперед, стискаючи його боки обома шенкелями. Якщо кінь відповідає не одразу, подайте звукову команду – причмокніть два рази. Це попереджає коня, що далі, якщо він не рухатиметься, він почуватиметься некомфортно.