Який податок на другий продаж квартири: все, що вам потрібно знати

Під час продажу вторинного житла у Росії, громадяни зобов'язані сплатити податку доходи фізичних осіб. Цей податок стягується з усіх доходів, отриманих від продажу квартири чи іншого нерухомого майна.

Сума податку на другий продаж квартири розраховується виходячи з різниці між фактичною вартістю продажу та вартістю придбання об'єкта нерухомості. Для визначення вартості продажу враховуються не лише кошти, а й матеріальні цінності, які були отримані під час обміну чи передачі майна.

Ставка податку другий продаж квартири становить 13% від отриманого доходу. Але є винятки: якщо продаж квартири здійснюється після трьох років перебування в ній, податкова ставка зменшується до 0%. Також знижена ставка застосовується у разі продажу нерухомості, придбаної у спадок.

Який податок на другий продаж квартири
Період володіння квартироюРозмір податку
Продаж протягом 3 років з моменту покупки13% від вартості продажу
Продаж після 3 років з моменту покупкиНемає податку

Другий і кожен наступний продаж житла протягом одного року, або якщо житло у вашій власності менше трьох років оподатковується за 5% кожен. Всі інші види нерухомості оподатковуються в 5% від доходу щоразу протягом року.27 жовт. 2022 р.

Чи потрібно сплачувати податок із продажу другої квартири?

При продажу іншого майна – нежитлового приміщення, автомобіля – мінімальний термін володіння – три роки. З 2021 року сім'ям з двома або більше дітьми не потрібно сплачувати податок від продажу житла незалежно від терміну перебування у власності.

Як продати квартиру без податку?

Існує три основні випадки, за якими ви можете продати квартиру, не сплачуючи пізніше прибутковий податок:

  1. якщо продаєте нерухомість один раз на протязі п'яти років;
  2. під час продажу нерухомості, яку отримали у спадок. …
  3. у випадку, коли ви проживаєте за кордоном понад 183 дні на рік.

Чи можна продати дві квартири за один рік?

Можна продати квартиру та купити іншу одночасно — така угода не позбавляє права на податкові пільги. Якщо фізособа є резидентом РФ і сплачує зі своїх доходів 13% чи 15% до державного бюджету, йому дозволено скористатися майновим відрахуванням для придбання житла (ст. 220 НК РФ).