Не забувайте, що шпинат має доволі прісний смак, тому використовуйте різноманітні спеції – перець, мускатний горіх. Традиційно в Італії шпинат додають у пасту – як свіжий, так і протертий, у вигляді соусу.
Листя схоже на щавлевелеве, трикутно-копієподібне, гладеньке або інколи ледь шорстке, яскраво-зеленого кольору, злегка хрумтить під час натискання. Смак – нейтральний, з легкою кислинкою.
Шпинат їдять у свіжому вигляді, смажать, припускають на пару, тушкують. Свіже листя додають у салати, закуски, бутерброди. Шпинат добре поєднується з м’ясом, рибою, яйцями, сиром, беконом, горіхами, полуницею, авокадо, руколою, кунжутом. З нього варять супи, роблять гарніри, начинки для пирогів і піци, смузі та соки.
Річ у тім, що в шпинаті міститься багато щавлевої кислоти. Тому вживати шпинат не рекомендується людям, які страждають на сечокам’яну хворобу та інші захворювання нирок і сечовивідних шляхів. Також шпинат може бути протипоказаний людям із захворюваннями печінки, жовчного міхура, дванадцятипалої кишки.